Po co nagrywać filmy eksperckie?

01.03.2020Wiedza

wektor vs bitmapa

Po co w ogóle nagrywać filmy eksperckie? Filmy eksperckie to doskonała metoda na promocję w Internecie. Z jednej strony edukują klienta przekazując wartościową wiedzę, z drugiej – budują Twój autorytet jako eksperta w danej dziedzinie. Sprzedają mniej, ale przede wszystkim efektywnie generują leady.

Pamiętacie reklamy telesprzedażowe z lat ’90? „Kup ten mikser a jeśli zadzwonisz teraz, dostaniesz dodatkowo zestaw akcesoriów ZUPEŁNIE ZA DARMO!” Do dziś nie wiem, do kogo trafiał ten przekaz… No cóż, na szczęście te czasy już się skończyły. Twoi klienci nie są idiotami i manipulowanie nimi na dłuższą metę nikomu się nie opłaca.

Teraz sprzedawać można na wiele sposobów. Moim ulubionym jest edukacja klienta, obiektywne pokazanie wad i zalet produktu, nauka jego obsługi czy wyjaśnienie wszystkich zastosowań. Dlaczego? Bo taki wyedukowany klient doceni naszą szczerość.

 

Jeśli klient kupi nasz produkt lub usługę to dlatego, że przekonuje ich wartość samego produktu, ale przede wszystkim nasza marka osobista. Markę tworzymy latami, a doskonałym do tego narzędziem są filmy eksperckie.

„A może za drogo, a może nie warte swojej ceny, a może konkurencja da więcej?” – te pytania nie pojawiają się kiedy dobrze edukujemy swoich klientów. Filmy eksperckie to bardzo efektywny sposób na nauczanie.

wektor-bitmap-roznica

Do promocji jakich produktów i usług warto stosować filmy eksperckie?

Za pomocą filmów eksperckich możemy promować praktycznie wszystkie branże, nie każdy taki film będzie oczywiście wyglądał tak samo. Niektóre będą bardziej skupiały się na pokazaniu zalet produktu, inne na budowaniu wizerunku mówcy. Niektóre to będą wręcz animacje z nagraniem lektorskim. Zróbmy parę symulacji.

 

Nieruchomości

Ekspert oprowadza po lokalu, pokazuje ważne elementy i opowiada o cechach nieruchomości. Używa przystępnego słownictwa oraz terminów fachowych. Pokazujemy za pomocą animacji dane liczbowe, dojazd do nieruchomości, tłumaczymy trudniejsze terminy. Film może pokazywać konkretną nieruchomość lub opowiadać o różnych aspektach nieruchomości ogólnie.

Seria filmów o nieruchomościach może edukować jak korzystnie kupić mieszkanie, na co zwrócić uwagę przy wynajmie, jak skonstruować umowę najmu, itp.

Wydawnictwo

Właściciel wydawnictwa informuje o nowościach wydawniczych, możemy też przeprowadzić wywiad z wybranym autorem, analizować teksty literackie, zapowiadać premiery książek. Film można zrealizować w naszym studio, w biurze klienta, na spotkaniu autorskim lub targach.

Regularny cykl wydawniczy zapewnia ciągłość publikacji, a dzięki filmom eksperckim informacje o książkach docierają do czytelników w mediach społecznościowych.

Finanse firmowe

Doświadczony doradca finansowy edukuje w zakresie finansów firmy. Kolejne odcinki opowiadają o leasingach, kredytach na rozwój firmy, warunkach do spełnienia przy umowie kredytowej.

Poza budowaniem wizerunku, ekspert ten oszczędza czas na spotkaniach z klientami, którym na wstępie wysyła link do swojego kanału lub konkretnych filmów.

Podsumowując

Filmy eksperckie warto publikować w regularnych odstępach czasu, aby widzowie regularnie nas odwiedzali. Warto stymulować oglądalność i przełączanie się użytkowników między filmami dodając  adnotacje YouTube. W ten sposób będziemy mogli wspomnieć o temacie pobocznym, który szczegółowo omawiamy w oddzielnym filmie. 

Napisz o swoim pomyśle, a my umówimy spotkanie, zbadamy Twoje potrzeby i znajdziemy rozwiązanie.